peeling do twarzy

Peeling do twarzy – na jaki warto się zdecydować?

Peelingi do twarzy to chętnie wybierane kosmetyki, które umożliwiają usuwanie warstwy martwego naskórka. Ich stosowanie oczyszcza cerę i poprawia jej kondycję. W tej kategorii kosmetyków odnaleźć można wiele propozycji. Co warto wiedzieć o poszczególnych peelingach i jaki może okazać się korzystnym wyborem?

Czy każdy może stosować peeling?

Warto wiedzieć o tym, że poszczególne rodzaje cery posiadają odmienne zapotrzebowanie. Wiele osób uważa, iż osoby o cerze wrażliwej i naczynkowej nie powinny stosować peelingów. Twierdzenie to nie jest jednak prawdziwe. Zabiegom z tej kategorii można poddawać każdy rodzaj cery. Należy jednak pamiętać o dobraniu odpowiedniego rodzaju kosmetyku. Wśród peelingów do twarzy odnaleźć można specyfiki, które w swoim działaniu wykorzystują odmienne techniki i substancje. Co warto wiedzieć na ten temat?

Jakie są rodzaje peelingów?

Do najbardziej popularnych rodzajów zalicza się ziarnisty peeling do twarzy. Kosmetyki z tej kategorii zawierają twarde cząstki, które służą do mechanicznego usuwania zrogowaciałego naskórka. Choć dla wielu osób mogą być jednym z korzystniejszych rozwiązań, nie zawsze przypadają do gustu osobom o cerze podatnej na podrażnienia. W przypadku tych kosmetyków warto pamiętać też o doborze odpowiedniej grubości ziaren. Producenci umieszczają zwykle na opakowaniach wskazania dotyczące stosowania danych peelingów. Inne popularne rodzaje to peelingi do twarzy tutaj dostępne i tzw. peel-off. Co warto o nich wiedzieć?

Alternatywy dla peelingów ziarnistych

Wśród chętnie wybieranych kosmetyków pojawia się też enzymatyczny peeling twarzy. Dzięki odpowiednim enzymom roślinnym kosmetyki przenikają przez skórę złuszczając martwą warstwę wierzchnią. Posiadające kremową lub żelową konsystencję specyfiki pozwalają na dogłębne oczyszczanie. Kolejną alternatywą jest peeling „peel-off”, który po nałożeniu tworzy warstwę, którą następnie zdejmuje się ze skóry. Takie kosmetyki działają oczyszczającą i odświeżająco. Rodzaj peelingu należy dobrać do osobistego zapotrzebowania.