Pielęgnacja włosów jest bardzo istotna, jednakże trzeba tez pamiętać o stosownym zadbaniu o kondycję skóry na głowie. Często jest tak, że cała uwaga skupia się głównie na nawilżaniu, odżywianiu czy wygładzaniu włosów. Jednak trzeba też pamiętać o prawidłowej pielęgnacji skóry głowie, bowiem dzięki niej, włosy mogą być piękne i gęste, czyli wymarzone. Peeling skóry głowy to zdecydowanie pierwszy krok do uzyskania prawidłowej kondycji skalpu. To właśnie skalp jest w głównej mierze odpowiedzialny za właściwą kondycję skóry głowy. Warto dowiedzieć się, jaki peeling będzie najlepszym wyborem.
Peeling skóry głowy – dlaczego powinno się go wykonywać?
Obecnie wiele osób stosuje tylko szampony w celu oczyszczenia skóry głowy. Jednakże jest to niewystarczające, bowiem skóra na głowie posiada nieco specyficzną budowę skóry, a szampon jest przeznaczony tylko do usuwania zanieczyszczeń powierzchniowych. Tak jak w przypadku skóry twarzy, także na skalpie tworzy się obumarły naskórek. Z tego powodu samo stosowanie szamponów nie będzie wystarczające. Należy zastosować przede wszystkim peeling do skóry głowy tutaj dostępny, ponieważ regularne złuszczanie obumarłego naskórka, będzie pozytywnie wpływało na stan skalpu. Dzięki temu włosy powinny prezentować się pięknie. Systematyczny peeling skóry głowy zdecydowanie usunie wszelkie zanieczyszczenia.
Peeling skóry głowy – jaki będzie najlepszy?
Peeling enzymatyczny to zdecydowanie najlepsza opcja. Jest on dużo efektywniejszy niż standardowy mechaniczny peeling. Jest tak, ponieważ peeling mechaniczny wiąże się z generowaniem ruchu tarcia, przez co bardzo łatwo można uszkodzić młode, delikatne włosy, które nadal są w fazie wzrostu. Ponadto często stosowanie peelingu mechanicznego będzie prowadzić do podrażnień skóry głowy, która jest bardzo wrażliwa. Warto podkreślić, że może to prowadzić do problemów z natury trychologicznej. Dlatego peeling enzymatyczny do skóry głowy to zdecydowanie najlepszy wybór. Z jego efektów każda osoba powinna być zadowolona. Tego typu peeling powinien być stosowany maksymalnie raz w ciągu tygodnia. Częstsze przeprowadzanie peelingu może zaburzać naturalną florę bakteryjną na skórze głowy.