cantu aktywator

Czego unikać w pielęgnacji i stylizacji kręconych włosów?

Niewiele kobiet może pochwalić się naturalnymi, pięknymi i zdrowo wyglądającymi lokami. To marzenie wielu z nich, dlatego też nadal niezwykle popularne są lokówki, wałki, czy papiloty. Te panie, które posiadają naturalne kręcone włosy, często popełniają wiele błędów w ich pielęgnacji i stylizacji. Jakie są najczęstsze z nich oraz jak ich uniknąć? Sprawdźmy to!

Najczęstsze błędy w pielęgnacji kręconych włosów

Jednym z najczęściej powtarzanych błędów w pielęgnacji i stylizacji włosów kręconych jest używanie zbyt dużej ilości produktu. Może to być odżywka lub aktywator skrętu włosów. Przykładem jest aktywator skrętu Cantu, którego ilość wystarczająca do stylizacji nawet długich loków jest wielkości ziarenka grochu. Jeśli użyje się go zbyt dużo, doprowadzi to do efektu tzw. mokrej Włoszki – kosmyków przypominających mokre bądź tłuste strąki.

Innym błędem jest mycie włosów w zbyt ciepłej wodzie. Najlepiej jest używać letniej, za gorąca może doprowadzić do przesuszenia i osłabienia włosów.

Kolejnym poważnym przewinieniem jest tarcie włosów ręcznikiem lub turbanem w celu szybszego ich wysuszenia. Prowadzi to do późniejszego puszenia się fryzury, a także do łamania włosów.

Jak zatem prawidłowo dbać o kręcone włosy?

Pierwszą czynnością jest mycie ich w letniej wodzie. Najlepiej jest używać do tego delikatnego szamponu i dobrej jakości odżywki. Później, na mokre jeszcze kosmyki należy nałożyć aktywator skrętu, np. Cantu aktywator. By je wysuszyć można użyć suszarki z dyfuzorem, jednak najlepiej jest pozostawić włosy do samodzielnego wysuszenia.

Kolejnym etapem pielęgnacji jest nałożenie olejku, np. z pestek winogron, migdałowego, masła shea itp. Ważne, by nie wcierać go od nasady włosów, a jedynie na końcówki. W ten sposób nie będą one przeciążone, a jednocześnie zapobiegnie to nadmiernemu wysuszaniu i puszeniu się fryzury.

Kręconych włosów nie powinno się czesać szczotką bez widocznej potrzeby. Do rozplątywania kosmyków sprawdzi się szeroki grzebień lub palce.

Pielęgnacja i stylizacja włosów kręconych nie jest skomplikowana. Koniecznie trzeba tylko pamiętać o kilku błędach, których należy się wystrzegać i można cieszyć się cudowną i romantyczną fryzurą.