Jakimi kosmetykami pielęgnować włosy blond?

Blond włosy wymagają szczególnej pielęgnacji. Bez niej ich odcień szybko przestaje być ciekawy. Najczęściej ma to związek z jego zmianą na skutek działania różnego typu środków chemicznych, które mogą ocieplać odcień, przyciemniać go albo nawet rozjaśniać. Jakimi kosmetykami powinno się pielęgnować jasne włosy?

Kosmetyki z dodatkami tonującymi

Przede wszystkim podstawą pielęgnacji powinny być kosmetyki Fanola przeznaczone do włosów blond, które dostępne są tutaj. W zależności od potrzeb może przydać się seria Fanola No Orange lub seria Fanola No Yellow. Jak łatwo się domyślić pierwsza z nich zapobiega temu, by odcień włosów wpadał w pomarańczowy, a druga – w żółty. Chodzi więc o to, że kosmetyki z serii tonują włosy i ochładzają ich odcień. Dzięki temu można uniknąć efektu, który często nazywany jest potocznie żółtkiem. Niestety włosy w takim żółtym kolorze nie wyglądają zbyt dobrze. Stąd też warto wiedzieć, że przy pomocy kosmetyków wzbogaconych w pigment, można poradzić sobie z tym problemem. Oczywiście nie należy mylić takich produktów z kosmetykami przeznaczonymi do koloryzacji. Mogą one uwydatnić odcień włosów, ale nie zmienią go całkowicie i dość szybko pigment może się wypłukać. Z  tego powodu kluczem do pięknych włosów jest regularne używanie produktów tonujących.

fanola

Ziołowe płukanki

Wiele osób nie sięga po kosmetyki Fanola z obawy przed zbyt częstym stosowaniem pigmentów. Zwłaszcza w przypadku bardzo osłabionych i przesuszonych włosów zabiegi chemiczne mogą być dość ryzykowne. Z tego powodu warto wiedzieć o możliwości, jaką jest stosowanie ziołowych płukanek pomiędzy zastosowaniami kosmetyków. Najczęściej w przypadku blond włosów zalecane jest płukanie ich naparem z rumianku. Taka płukanka wydobywa złote tony z włosów. Podobnie jest w przypadku cassi. Jednak dla włosów, które mają mieć chłodny platynowy odcień, to rozwiązanie nie będzie miało zastosowania. W takim wypadku można za to zdecydować się na delikatne płukanki przy użyciu wody utlenionej. Należy jednak uważać, by nie pogorszyć tym stany włosów.