Nie od dziś wiadomo, że skuteczne działanie wielu kosmetyków oparte jest na jednej, konkretnej substancji, która wchodzi w ich skład. Nie inaczej jest w przypadku kremów do twarzy używanych w celu zminimalizowania niekorzystnych efektów trądziku. Bardzo często do takich problemów polecane są kremy do twarzy z kwasem azaleinowym. Czym jest ta substancja i jakie działanie ma taki krem?
Kwas azelainowy — podstawowe informacje
Jeśli chce się zrozumieć to, dlaczego kwas azelainowy stosowany jest tak często w kremie na trądzik, przede wszystkim dowiedzieć się trzeba, czym on jest i jakie jest jego pochodzenie.
Substancja ta jest stosunkowo prosta pod kątem chemicznym, ponieważ składa się jedynie z węgla, wodoru i tlenu. Co więcej, nie jest to substancja sztucznego pochodzenia, tak jak często ma to miejsce w przypadku wielu kremów. Kwas azelainowy spotkać można w pszenicy, jęczmieniu czy też w życie. Co jednak sprawia, że kwas ten dodawany jest do kremów? Jak się okazuje, wykazuje się on rewelacyjnym działaniem w zakresie walki ze zmianami trądzikowymi.
Jak działanie ma krem z kwasem azelainowym?
Przede wszystkim wiedzieć trzeba to, że kwas azelainowym w kremie powinien występować w stężeniu około 15-20%, ponieważ osiąga wtedy najlepsze efekty. Co jednak konkretnie wynika ze stosowania takiego kremu z https://www.cocolita.pl/kremy-z-kwasem-azelainowym?
Jak się okazuje, kwas azelainowy w kremie powoduje, że następuje bardzo szybkie ograniczenie działania wywołujących trądzik bakterii, a także możliwe jest ich całkowite usunięcie. Co więcej, krem z tego rodzaju kwasem jest w stanie wspomóc skórę w walce z powstałymi już zmianami zapalnymi. Następuje złagodzenie objawów i przyspieszony zostaje proces regeneracji.
Co niezwykle ważne, krem ten może zniwelować powstałe podczas trądziku przebarwienia na skórze. Jest to bardzo często duży problem, ponieważ pomimo braku stanu zapalnego, nadal widoczne są pozostałości po przebytym trądziku.
Na koniec warto się jeszcze dowiedzieć, że stosowanie tego kremu pozwala zminimalizować wolne rodniki, które nie tylko przyspieszają procesy starzenia się skóry, lecz również ich obecność sprzyja powstawaniu trądzikowych stanów zapalnych.