olejek do demakijażu Nacomi

Aby poranki były promieniste

Ranki bywają czasami okropne i to z wielu powodów. I nie chodzi tu tylko o drastyczny budzik, który oznajmia, że nie można już dłużej spać. Czasem o lekki zawrót głowy przyprawia już sam widok w lustrze – nie taki, jaki byłby oczekiwany.

Promienny blask – nie tym razem

A tego właśnie się oczekuje, że rankiem cera będzie wypoczęta, odświeżona, promienista. Niestety, nie zawsze tak jest. Bywa, że na twarzy plączą się jeszcze resztki wczorajszego makijażu. Dlaczego tak się dzieje? Kwestię skrajnego zmęczenia i zapomnienia o demakijażu zdecydowanie należy pominąć, ponieważ to są sytuacje wyjątkowe. Najczęściej to po prostu kiepskie zmycie kosmetyków kolorowych, których nie usunięte całkiem składniki, zatkały pory i nie pozwoliły skórze odpocząć. A odpowiednie oczyszczenie skóry to przecież podstawa ładnej buzi. Czym zmywać codzienny makijaż? Żel, pianka, tonik, olejek do demakijażu – wybór jest zdecydowanie duży.

Odpowiedni preparat

Kosmetyk do oczyszczania twarzy trzeba zdecydowanie wybrać taki, który będzie nie tylko oczyszczał, ale również odżywiał, nawilżał i pielęgnował. Olejek do mycia twarzy jest ostatnio szczególnie polecany właśnie ze względu na dogłębne oczyszczanie oraz niezwykłe właściwości pielęgnacyjne (zobacz olejki do demakiajżu w sklepie Cocolita). Olejki do demakijażu zawierają skoncentrowane wyciągi z roślin, które mają wyjątkowe właściwości dla naszej skóry. Innym wyborem może być tonik lub płyn micelarny. Co ciekawe, płyny micelarne do demakijażu bardzo często zawierają dodatki w postaci olejków, np. różanego.