makijaż oczu - wykonanie

Jaki pędzel do makijażu brwi?

Od kilku lat fanki make-upu nie wyobrażają sobie makijażu bez pomalowanych brwi. To nie dziwi, ponieważ ładnie wyregulowane, delikatnie podkreślone włoski są doskonałą ramą dla oczu i mogą pomóc podkreślić ich piękny makijaż. Czym zatem malować brwi, by wyglądały dobrze?  

Rodzaje kosmetyków do brwi  

Obecnie producenci kosmetyków oferują bardzo duży wybór produktów do brwi. Popularnością cieszą się między innymi kredki, przy użyciu których, można domalować włoski i nadać brwiom ładny kształt.  

Alternatywą dla kredek mogą być cienie oraz pomady do brwi. Są to produkty, które nakłada się na włoski przy użyciu pędzelka do brwi. Cień umożliwia szybkie podkreślenie włosków, natomiast przy użyciu pomady można dokładnie namalować kształt brwi oraz domalować pojedyncze kreski imitujące włoski. Pomada jest najtrwalszym spośród wymienionych produktów, nadaje się więc nie tylko do używania na co dzień, lecz również na wielkie wyjścia.

Jaki pędzelek wybrać?  

Pędzelek do brwi (zobacz tutaj: https://drogeria.pl/pedzle-do-oczu-i-brwi) powinien być przede wszystkim nieduży i bardzo cienki. Przy użyciu takiego pędzla można starannie nanieść produkt na brwi, bez obawy, że zostanie on zaaplikowany w niepożądanym miejscu. Warty uwagi jest przede wszystkim ścięty pędzel do brwi o twardym włosiu, który z powodzeniem może być używany nawet przez osoby nie mające dużego doświadcza w robieniu makijażu.

Warto zwrócić uwagę na dwustronne pędzelki do brwi, które zwykle z jednej strony są skośne, z drugiej zaś mają spiralkę, która daje możliwość wyczesania nadmiaru pomady czy cienia.