peeling enzymatyczny marki Sylveco

Rodzaje peelingów: ziarnisty, enzymatyczny, gommage

Głównym zadaniem peelingu jest usuwanie martwego naskórka z twarzy i ciała. Na rynku znaleźć można wiele różnych rodzajów peelingów, które różnić się będą przeznaczeniem i działaniem. Dlatego też wybierając peeling do ciała musimy pamiętać o tym, aby ich rodzaj należy dopasować do typu skóry.

1. Peeling ziarnisty

To najbardziej popularny peeling do twarzy oraz do ciała. W preparacie znajdują się drobinki ścierające, na przykład zmielone pestki owoców, skorupek orzechów, cukier lub sól gruboziarnista. Najczęściej peelingi do ciała posiadają grubsze drobinki niż te do twarzy.

Peeling ziarnisty mechanicznie złuszcza naskórek. Przy jego stosowaniu należy wykonać kolisty masaż. Polecany jest do skóry mieszanej, tłustej, normalnej, a także jako peeling do ciała. Nie jest wskazany do cery wrażliwej, naczynkowej, w aktywnej fazie trądziku.

2. Peeling enzymatyczny

To peeling, którego głównym składnikiem są enzymy roślinne, na przykład z ananasa albo z owoców papai. Wystarczy nałożyć go na skórę i po paru minutach zmyć. Enzymy delikatnie rozpuszczają naskórek – bez potrzeby pocierania skóry twarzy.

Peeling enzymatyczny jest rekomendowany dla cery suchej, naczynkowej, wrażliwej. Można również wykonać go na innych typach skóry.

3. Peeling gommage

To rodzaj peelingu łączącego w sobie zalety kosmetyku ziarnistego oraz enzymatycznego. Zawiera bardzo drobno zmielone drobinki, a także składniki o działaniu enzymatycznym. Ze względu na swoje delikatne działanie ten peeling do ciała i twarzy polecany jest dla każdej skóry.

Peeling gommage powinno się nałożyć na skórę, zaczekać, aż zaschnie, a następnie wykonać masaż kolistymi ruchami. Resztki preparatu spłukuje się wodą.