usta pomalowane pomadka maybelline czerwona

Pomadki Maybelline – jakie kolory dla jakiego typu urody wybrać?

Szminka to uwielbiany przez kobiety kosmetyk. Jak żaden z nich potrafi wydobyć naszą urodę, przykuć uwagę do twarzy i upiększyć – pod warunkiem oczywiście, że zostanie właściwie dobrany. Narzędziem pozwalającym określić najwłaściwsze dla nas kolory jest analiza kolorystyczna. Znając jej podstawy, wiemy, które kolory są dla nas korzystne, a których się wystrzegać. Jakie pomadki Maybelline nadają się dla poszczególnych typów urody?

Pomadki Maybelline dla Pani Wiosny, czyli świeżej, delikatnej i świetlistej urody

Typ urody Wiosna charakteryzuje się ciepłą, czystą kolorystyką i raczej jasną kolorystyką. Nie oznacza to automatycznie, że wszystkie kolory na paletach wiosennych typów kolorystycznych są rozjaśnione albo że takie osoby mają bardzo jasną urodę. Chodzi przede wszystkim o wrażenie świetlistości, jakim cechuje się ich cera, włosy, i oczy, które mogą być dowolnego koloru, byle raczej ciepłego i pozbawionego szarawych tonów. 

Wiosenne typy dzielimy na: Czystą, Ciepłą i Jasną.

Czyste Wiosny to osoby, którym pasują najjaskrawsze wiosenne kolory, tworzące wyraźne kontrasty. W związku z tym właściwy kolory szminki powinien przede wszystkim odcinać się od cery, być bardzo wyraźny i energetyczny. Polecane odcienie dla tego typu z serii Maybelline Super Stay Matte Ink: Individualist (czerwień), Heroine (intensywny pomarańczowy) oraz 30 Romantic (róż). 

Ciepłe Wiosny to z kolei te panie którym pasują najcieplejsze wiosenne kolory. Nie muszą być tak jaskrawe, jak w przypadku Czystych/Kontrastowych Wiosen, ale nie mogą też być zbyt blade i rozmyte. Polecane pomadki Maybelline (także z serii Maybelline Super Stay Matte Ink):  Self Starter (brzoskwiniowy), Savant (różany) oraz Show Runner (koralowy).

Jasnym Wiosnom, zgodnie z nazwą, pasują najbardziej rozbielone, najdelikatniejsze wiosenne kolory. Co za tym idzie, pasujące szminki nie powinny być zbyt ostre. Świetnie sprawdzą się delikatne róże: Inspirer, Loyalist, Dreamer (seria Maybelline Super Stay Matte Ink).

pomadka maybelline

Szminki Maybelline dla Pani Zimy, czyli urody chłodnej, kontrastowej i zdecydowanej

Typ urody Zima, podobnie jak Wiosna, charakteryzuje się czystą, klarowną (a więc pozbawioną zgaszenia) kolorystyką. Jednak w odróżnieniu od Wiosen, Zimy preferują kolory głębsze, tworzące silne, dramatyczne kontrasty (jego jedyne mogą nosić czarno-białe zestawienia kolorystyczne) oraz chłodne. Wbrew rozpowszechnionym stereotypom, Zima nie zawsze jest naturalną brunetką, jednak decydując się na zmianę koloru włosów, może pozwolić sobie na odcienie czerni oraz ciemnego chłodnego brązu. 

Zimowe typy dzielimy na: Głęboką, Chłodną oraz Czystą.

Głęboka Zima, zgodnie z nazwą podtypu, wygląda naturalnie w ciemnych, nasyconych kolorach szminek (które na przedstawicielkach innych typów mogą wyglądać zbyt teatralnie lub wampirzo). Taką urodę najlepiej podkreślą następujące odcienie z serii Super Stay Matte Ink to Founder (ciemna chłodna czerwień) oraz Unrivaled i Royal z serii Vinyl Lip Ink (kolejno głęboka śliwka i chłodna bordowa czerwień).

Chłodna Zima to typ usytuowany pomiędzy Ciemną a Czystą Zimą. Jej kolorystyka nie jest tak przyciemniona, jak w przypadku Głębokiej Zimy, ani tak jak jaskrawa, jak w przypadku Czystej/Kontrastowej Zimy. Najważniejszym kryterium doboru w przypadku tego typu jest chłód i wyrazistość koloru szminki. Zimne róże, fiolety oraz czerwienie świetnie podkreślą urodę Chłodnych Zim. Pasujące odcienie pomadek Maybelline to: Artist (fuksja, seria Super Stay Matte Ink),  Ruler (czerwień z niebieskawym podtonem, seria Super Stay Matte Ink) oraz Be Bold, Be You (róż, seria Superstay Ink Crayon).

Czysta Zima to typ urody któremu służą najjaskrawsze zimowe kolory. Kolorystyka tego typu jest nieco mniej statyczna niż pozostałych zimowych typów i ma w sobie nieco wiosennej energii. Właściwe kolory dla tego typu to: Creator (magenta, seria Super Stay Matte Ink), 20 Pioneer (klasyczna czerwień, seria Super Stay Matte Ink) oraz Capricrious (intensywny róż, seria Vinyl Lip Ink).

Kolory dla Pani Jesieni, czyli urody ciepłej, stonowanej i szlachetnej

Jesienne typy urody, podobnie jak wiosenne, charakteryzują się ciepłą kolorystyką. Jednak na tym podobieństwa się kończą. Zarówno w urodzie takich osób, jak i w kolorystyce jesiennej trudno doszukać się świetlistości i klarowności. Nawet relatywnie jasne jesienne kolory nie mają w sobie blasku charakterystycznego dla barw otoczenia, jakie obserwujemy między marcem a czerwcem. Możemy natomiast określić je jako spokojne, harmonijne i mające w sobie ciężkość. 

Jesienne typy urody także dzielimy na 3 typy: Zgaszoną, Ciepłą i Głęboką.

Zgaszona Jesień to typ, który nie lubi ostrych, kontrastujących ze skórą kolorów. Co za tym idzie, pasujące szminki nie mogą zarówno jaskrawe, jak i zbyt ciemne. Świetnie sprawdzą się natomiast spokojne odcienie beżu, tzw. kolory nude: Poet,  Seductress, (seria Super Stay Matte Ink), Cheeky (seria Vinyl Lip Ink).

Ciepła Jesień, podobnie jak Ciepła Wiosna, preferuje przede wszystkim ciepłe kolory. Jednocześnie muszą być stonowane i względnie przyciemnione. Wszelkie klasyczne jesienne kolory: brązy, rudości, bordowa czerwień świetnie nadają się dla Ciepłych Jesieni. Wśród pomadek Maybelline będą to:  Amazonian, Globetrotter (seria Super Stay Matte Ink), Self Starter.

Głęboka Jesień jest najciemniejsza z jesieni. Uroda takich osób często jest kontrastowa w porównaniu do innych jesiennych typów, dlatego tka osoba może być mylona z Zima. Jej kolory są przede wszystkim ciemne i względnie wyraziste, jednak wciąż pozbawione jaskrawości. Właściwe kolory dla Ciemnych Jesieni to:  Voyager (ciemna czerwień z domieszką brązu, seria Super Stay Matte Ink), Drive The Future (ciemny brąz, seria Superstay Ink Crayon), Live On The Edge (głęboki cieplejszy brąz, seria Superstay Ink Crayon).

Kolory dla Pani Lata, czyli urody stonowanej, łagodnej i „niepozornej”

Typ urody Lato, ostatni z omawianych, podobnie jak Wiosna, łączy w sobie jasność kolorystyki, podobnie jak Zima, chłodną tonację i podobnie jak Jesień, stonowanie. Jak rozpoznać kolor właściwy dla letnich typów? Jest to bardzo proste: wygląda jakby nałożono na niego szarawą mgiełkę. Lata to typy urody, którym nie służą intensywne, jaskrawe, ani bardzo ciemne kolory: wręcz przeciwnie, powinny harmonizować z ich urodą i nie wybijać się na pierwszy plan.

Jasne Lato, pierwszy z letnich typów, charakteryzuje się przede wszystkim jasną, rozbieloną kolorystyką. W porównaniu do innych letnich typów, jego kolorystyka jest względnie klarowna, a przygaszenie jest niewielkie. Jasne, delikatne róże, podobnie jak w przypadku Jasnej Wiosny, to coś w sam raz dla niego: Seek Adventure, Change is Good, Keep It Fun (seria Superstay Ink Crayon).

Chłodne Lato, podobnie jak Chłodna Zima, preferuje najchłodniejsze możliwe kolory. Jednak w odróżnieniu od zimowych nie powinny być zbyt czyste. Chłód i stonowanie koloru może dawać wrażenie, jakby był „siny”, ale na przedstawicielkach tego typu nie będzie tak wyglądać. Pasujące kolory pomadek Maybelline to chłodne róże z domieszką fioletu: Stay Exceptional (seria Superstay Ink Crayon), Lover, Revolutionary, (Super Stay Matte Ink).  

Zgaszone Lato tak jak Zgaszona Jesień, nie lubi kolorów ostrych ani zbyt ciemnych. Najlepsze dla tego typu będą kolory „ziemiste” w chłodniejszym wydaniu, przede wszystkim stonowane róże i fiolety z dodatkiem beżu. Przedstawicielki tego typu powinny wypróbować: Trust Your Gut, On The Grind, Lead The Way (seria Superstay Ink Crayon).