demakijaż

O czym pamiętać, wykonując demakijaż?

Demakijaż to niezwykle ważny zabieg, jeden z kluczowych jeśli chodzi o zachowanie skóry w dobrej kondycji. Zalegające na niej resztki kosmetyków wpływają na nią bardzo niekorzystnie, szkodząc jej, utrudniając wchłanianie składników odżywczych zawartych w kosmetykach, a także utrudniając zachodzenie procesów regeneracyjnych w nocy – nie można zatem kłaść się spać w makijażu! Bardzo ważny jest też wybór odpowiedniego preparatu do tego zabiegu.

By nie musieć trzeć…

Producenci kosmetyków kolorowych gwarantują ich coraz lepszą trwałość, co jest mile widziane, ale tylko do momentu, gdy trzeba je zmyć, gdyż wówczas pojawiają się z tym problemy. Pocieranie skóry zaś prowadzi do jej podrażnienia, w przypadku oczu sprawia, że tusz czy liner, a nawet preparat do demakijażu, dostają się do oczu, a przy tym rozciąganie skóry przyspiesza jej starzenie.

Warto zatem sięgnąć po preparat oparty na olejach, jak ten olejek Miya. Jego tłusta formuła bez trudu usunie nawet bardzo trwały, wodoodporny makijaż, bez konieczności pocierania skóry oraz szybko, co ułatwi wykonywanie makijażu i sprawi, że będzie on skuteczny nawet po najbardziej męczącym dniu, gdy chce się szybko znaleźć w łóżku. Poza tym dostarczany przez Miya olejek do demakijażu, dzięki swojemu składowi, nie tylko nie wysuszy skóry, jak to robią mleczka czy płyny, ale wręcz ją nawilży, dzięki czemu po umyciu nie pojawi się nieprzyjemne uczucie ściągnięcia. Taki produkt służy zatem nie tylko do demakijażu, ale też do wstępnej pielęgnacji cery.