Koloryzacja włosów

Nie każda kobieta ma to szczęście, że posiada taki kolor włosów, którego zmiana wiązałaby się raczej z pogorszeniem jej wyglądu niż z polepszeniem. Zwykle płeć piękna nie jest zadowolona ze swojego koloru i zmienia go używając do tego przeróżnych sposobów.

Wizyta u fryzjera

Koloryzacja włosów jest dosyć wymagającym zajęciem dla osób, które nie miały z nią jeszcze nic wspólnego. Teoretycznie na każdym opakowaniu farb dostępnych w drogeriach jest instrukcja, jak należy z nią postępować, ale zwykle na samym początku potrzebna jest pomoc drugiej osoby. Na samym początku więc warto udać się do specjalisty – chociażby po to, aby móc skupić się na wymaganiach własnych włosów, które odkryje fryzjer podczas koloryzacji. 

Do fryzjera warto jest wybrać się szczególnie, jeżeli zamierza się diametralnie zmienić kolor włosów – domowym sposobem można je po prostu zniszczyć nie znając potrzeb i wytrzymałości swoich włosów. 

Koloryzacja naturalna

Jeżeli kolor włosów ma zmienić się jedynie nieznacznie, a decyzja została podjęta i koloryzacja ma mieć miejsce w domu warto zdecydować się na koloryzację naturalną, która nie rodzi takiego niebezpieczeństwa, jak ta tradycyjna. Najpopularniejsza jest henna, inaczej chna, która czysta da kolory w odcieniach czerwieni, a z dodatkiem indigo odcienie do naprawdę głębokiej czerni. Henna może jedynie przyciemnić kolor włosów, nigdy go nie rozjaśni. 

Chna jest sproszkowaną rośliną, którą trzeba pieczołowicie przygotować przed zastosowaniem. Tego rodzaju koloryzacja zajmuje wiele godzin, ale poprawia kondycję włosów, zamiast ją obniżać.

Koloryzacja włosów dostępna na stronie Cocolita.pl