cera naczynkowa

Kiedy stosować krem na naczynka?

Zadbana buzia bez wątpienia dodaje uroku. Niezależnie od tego, w jakim się jest wieku – promienna i świeżo wyglądająca twarz – zawsze wygląda pięknie, nawet jeśli pokryta jest zmarszczkami. Jednolity koloryt skóry ciężki jest do osiągnięcia. Na buzi występują zazwyczaj liczne blizny po wypryskach czy przebarwienia posłoneczne. Na niejednolity koloryt narzekają także panie z cerą naczynkową.

Jak dbać o cerę naczynkową?

Podstawą prawidłowej pielęgnacji twarzy jest rozpoznanie, jaką cerę się ma. Typ naczynkowy można najłatwiej zidentyfikować. Wokół nosa i na policzkach pojawiają się czerwone pajączki, których nijak nie da się zniwelować. Bardzo często cera naczynkowa, jest również sucha i wrażliwa. Najważniejsze jest zainwestować w dobry krem na naczynka, który pozwoli nam zapobiec pękaniu kolejnych kanalików krwionośnych.

Co powinien zawierać dobry krem na naczynka?

Każdy typ cery wymaga innego traktowania, a co za tym idzie – innych składników aktywnych włączonych do codziennej pielęgnacji. Kremy do cery naczynkowej oparte powinny być przede wszystkim na witaminie C oraz rutynie. Dobrze na zwężenie naczynek i wzmocnienie ich ścianek działa również wyciąg z kasztanowca. Niestety, nie zawsze krem do cery naczynkowej wystarczy, aby pozbyć się czerwonych pajączków. Niektóre panie sięgają tu po rozwiązania medycyny estetycznej i korzystają z laserowego zamknięcia naczynek wokół płatków nosa bądź innych najbardziej problematycznych miejscach. Zabieg ten jest całkowicie bezbolesny i bardzo skuteczny.