Jakie kosmetyki wybrać?

Każda cera, niezależnie od tego czy jest to cera mieszana, tłusta, słucha czy normalna, wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Do codziennej rutyny powinno należeć dokładne oczyszczenie z sebum, zanieczyszczeń oraz kosmetyków kolorowych, ale i intensywne nawilżenie. 

Dokładne oczyszczenie skóry

Punktem pierwszym pielęgnacji powinno być precyzyjne oczyszczanie skóry, można to zrobić za pomocą żelu, olejku lub płynu micelarnego. Najlepsze efekty otrzymamy stosując mycie dwuetapowe, czyli połączenie dwóch produktów do oczyszczania. W celu dokładnego oczyszczenia można sięgnąć po żele z kwasami, które na przykład kosmetyki lynia mają w swojej ofercie.

Żel z kwasami AHA pomoże złuszczyć naskórek, czyli zadziała jak peeling, ale dodatkowo nawilży skórę, ponieważ kwasy mają silne działanie nawilżające. Ostatnim etapem oczyszczania powinien być tonik, który przygotuje skórę na przyjęcie składników odżywczych w kolejnych kosmetykach.

Intensywne nawilżanie skóry

Po toniku przychodzi czas na nawilżenie. Tutaj również sprawdzą się lynia kosmetyki. Na początku najlepiej nałożyć kosmetyk lekki, typu serum z witaminą C lub kwasami. Produkt powinien szybko się wchłonąć, szczególnie jeśli zostanie delikatnie wklepany. Po wchłonięciu pierwszego produktu należy nałożyć krem nawilżający odpowiedni dla konkretnej cery. 

Peelingi i maseczki

Raz na jakiś czas powinno się zrobić peeling i maseczkę. Jeśli mechaniczne tarcie o skórę przyprawia o dreszcze, można sięgnąć po peelingi enzymatyczne, które poradzą sobie równie dobrze, jak peeling tradycyjny. Wybór maseczek jest ogromny, dlatego warto sięgać po te naprawdę dobrej jakości.

Kosmetyki Lynia dostępne na stronie https://drogeria.pl/lynia