makijaż brwi

Co stosować do brwi, żeby pięknie wyglądały?

Obecne trendy makijażowe nakazują mocniejsze niż dotychczas skupienie się na brwiach. Zapewne szybko się to nie zmieni, gdyż wiele kobiet przekonało się, jak mocno podkreślenie łuków brwiowych, czego dotychczas nie robiły, zmienia wygląd ich twarzy, oczywiście na plus. Na co warto postawić, by ten element twarzy wyglądał pięknie, dodawał uroku i wyrazistości? Potrzebna będzie nie tylko kredka do brwi.

Dobra odżywka

Choć brwi nie są tak mocno narażone na uszkodzenia jak rzęsy (tusze zwykle mają silnie chemiczny skład), ich malowanie i demakijaż na pewno nie przyczynią się do poprawy ich stanu. Poza tym słońce sprawia, że zwykle są one spłowiałe i przez to mało wyraziste. Warto zatem każdego dnia na noc stosować dobrą odżywkę, która wzmocni włoski, zagęści je, a także nawilży, nabłyszczy i doda głębi koloru (poprzez zamknięcie łusek).

Henna

Henny do brwi używają zwykle te kobiety, które chcą zaoszczędzić sobie używania kredki do brwi, ale zabieg ten może też w pewnym stopniu wzmacniać włoski. Co prawda używana podczas niego woda utleniona w pewnym stopniu wysusza, ale ziołowa farba ma dobroczynne składniki. Poza tym ufarbowanie brwi henną ułatwia ich depilację, gdyż lepiej widać, które włoski kwalifikują się do usunięcia.

Grzebyk

Jeśli brwi są dłuższe, mogą się mierzwić (dotyczy to zwłaszcza przesuszonych włosków, odżywione są gładkie, błyszczące i zdyscyplinowane), a to nie wygląda dobrze. Warto zatem zaopatrzyć się w grzebyk lub specjalną szczoteczkę do brwi i robić z nich użytek.

Kosmetyk do malowania

Do podkreślania brwi można używać bardzo wielu kosmetyków. Na fali popularności malowania łuków brwiowych w sklepach pojawiły się specjalne tusze, jednak ich stosowanie jest dość trudne, gdyż dają one bardzo wyrazisty efekt. To powoduje, że wiele kobiet nadal wybiera kredki do oczu. Inną opcją, jeszcze łatwiejszą, ale niestety dającą mniej trwały efekt, jest malowanie włosków ciemnym, czarnym czy grafitowym, cieniem do powiek. Trzeba jednak uważać, gdyż cień może się szybko rozmazywać, zwłaszcza przy tłustej skórze.