Koreańska pielęgnacja twarzy – najlepszy sposób piękną skórę

Każda kobieta marzy o pięknej i młodo wyglądającej skórze twarzy. Często codzienne stosowanie kremu nie wystarcza. O skórę należy dbać w taki sposób, żeby nie tylko sprawiała wrażenie zadbanej, ale i również była prawidłowo pielęgnowana od środka.

Jak najlepiej dbać cerę, aby była w jak najlepszym stanie?

 Sprawdzona i coraz częściej polecana metoda to tzw. koreańska pielęgnacja twarzy składająca się z kilku etapów. Dzięki koreańskiej pielęgnacji twarzy skóra będzie wyglądała młodo i zdrowo nawet u starszych kobiet. Podczas dbania o skórę ważna jest nie tylko powierzchowna pielęgnacja, ponieważ, żeby twarz była idealna, trzeba zacząć od strony wewnętrznej. Podczas stosowania poszczególne etapy należy wykonywać w odpowiedniej kolejności, tylko wtedy efekty będą zadowalające.

 Oczywiście koreańska pielęgnacja polega nie tylko na stosowaniu kosmetyków na dzień i na noc, ale również systematycznym wykonywaniu innych zabiegów pielęgnacyjnych.

10 zasad, według których Koreanki dbają i cerę.

1. Oczyszczenie skóry z demakijażu produktem na bazie oleju

2. Ponowne oczyszczenie twarzy z resztek, które nie zostały usunięte w pierwszym kroku

3. Złuszczenie martwego naskórka. Czynności tej nie trzeba wykonywać codziennie zwłaszcza przy skórze wrażliwej. W zupełności wystarczy raz lub 2 razy w tygodniu

4. Zastosowanie toniku w celu przywrócenia prawidłowego PH

5. Nałożenie esencji w celu nawilżenia skóry

6. Nałożenie serum, aby odżywić i nawilżyć skórę

7. Zastosowanie nawilżającej maseczki w płacie. Tego etapu również nie trzeba wykonywać codziennie

8. Zastosowanie kremu pod oczy

9. Zastosowanie kremu mocno nawilżającego

10. Ostatnim ważnym etapem jest zaaplikowanie kremu SPF, czyli kremu z filtrem. Wbrew pozorom powinno się go stosować codziennie, nawet gdy nie ma słońca.